Poznaj Sprawdzone i Udowodnione Sposoby Zwiększania Pewności Siebie
i Natychmiast Odzyskaj Kontrolę nad Swoim Życiem.

Czy wiesz, że osoby, które zdobyły życiowego partnera, zwiększyły sprzedaż swoich produktów czy tez osiągnęły w życiu sukces, zawsze zaczynały od zwiększenia Pewności Siebie?…

Czy to w ogóle możliwe, aby z książki nauczyć się pewności siebie?

Tak, ale jest jeden haczyk.
No niestety. Miałeś rację. Lub, jeśli jesteś kobietą, to miałaś rację.

Już tłumaczę:

Miałam kiedyś klientkę, która wszystko negowała. Poleciłam jej trzy książki, które w mej opinii mogły pomóc w jej przypadku. Miała problemy z niskim poczuciem własnej wartości, zniechęceniem i stanami przewlekłego smutku oraz brakiem chęci do jakiejkolwiek zmiany na lepsze w swoim życiu.

Ciągle powtarzała: z książek nie można nauczyć się zwiększenia poczucia własnej wartości. Z książki nie nauczę się jak wyjść z depresji. Z książki nie nauczę się jak być bardziej pewna siebie.

I też miała rację!!!

Skąd o tym wiem? Uwaga Czytelnicy! Wyjawiam tajemnicę!

POZNAJ TAJEMNICĘ TEJ KSIĄŻKI.

Czy wiesz po co ludzie piszą poradniki? Wiesz czy nie?

Otóż robią to, by czytelnik wykonywał ćwiczenia. Dlaczego?
Bo wykonywanie ćwiczeń daje efekty.

Samo czytanie książki może dać jedynie lepsze samopoczucie. Na jakiś czas. A problem nadal istnieje.

Dlatego poznaj to odkrycie: wykonując ćwiczenia z książki wprowadzasz drobne zmiany w życie. Wykonując je systematycznie powiększasz zmianę.

JAK DŁUGO POTRZEBUJĘ ĆWICZYĆ, BY OSIĄGNĄĆ WIĘKSZĄ PEWNOŚĆ SIEBIE?

Działasz aż do osiągnięcia EFEKTU.

Tak! To takie proste, ale o tym też większość ludzi zapomina.

Popatrz. Jedna osoba wykona ćwiczenia i osiągnie efekty szybciej niż druga. Tak to po prostu jest. Statystyka działa w większości czynności, które wykonujemy w życiu.

A Ty nie jesteś tutaj, by się z kimkolwiek ścigać. Jesteś tu, by rozwiązać swój problem na zawsze. Problem niskiej pewności siebie.

OD CZYTANIA KSIĄŻKI NIE PRZYBĘDZIE CI PEWNOŚCI SIEBIE.

Dlatego jeśli oczekujesz obietnic, to będzie tylko jedna:
Dam Ci Większą Pewność Siebie, ale musisz obiecać, że będziesz ćwiczył, bo od czytania rzeczywiście nie przybędzie Ci pewności siebie.

Będziesz jedynie mógł przed znajomymi pochwalić się, że jesteś bogatszy w wiedzę. Wiesz wszystko o pewności siebie. Mogą zadawać Ci pytania, a Ty będziesz znał odpowiedzi. Będziesz wiedział jak zwiększać pewność siebie.

Chcesz trenować Pewność Siebie, czy tylko o tym czytać?

Cóż jednak z tego, skoro miałbyś pozostać jedynie Wielkim Teoretykiem?

Na świecie jest wiele teoretyków. Ba! Niektórzy nawet zostają trenerami.
Maja wiedzę. Nie maja praktyki.
Gdy przychodzi do nich klient, nie wiedzą jak mu pomóc. Bo nie mają bazy doświadczeń z klientami. Nie maja ich doświadczeń życiowych. Nie wyciągnęli wniosków. Operują jedynie na wiedzy z kilku ostatnio przeczytanych książek.

Tak się nie da wprowadzać zmian.

DLATEGO TY BĄDŹ INNY!

Posłuchaj osoby, która kiedyś była szarą myszką, a dziś może pochwalić się statuetką Lwicy Biznesu i tym, że idzie przez życie na swoich zasadach. Pewna siebie.

I to w dodatku kobieta. Słaba płeć. Słaba?!

Tak wygląda haczyk.

Stawiam sprawę fair.

Ćwiczysz = masz efekty = zwiększasz pewność siebie.

Nie ćwiczysz = użyj tej książki do rozpałki, jeśli Ci będzie zimno. Albo podkładki pod piwo w gorące dni.

Dużo czasu poświęciłam, by pokazać Ci, czy warto uczyć się pewności siebie z książki. Jednak musisz to wiedzieć, zanim przejdziemy do konkretów. To było bardzo ważne.

DLACZEGO LUDZIE MYLĄ PEWNOŚĆ SIEBIE Z AROGANCJĄ?

Mam złą wiadomość. Wiele osób myli pewność siebie z arogancją. Być może i Ty cierpisz na tę przypadłość? Przeczytaj uważnie poniższy tekst, bo dzięki niemu możesz zwiększyć pewność siebie. Jak? Już tłumaczę.

Tylko pamiętaj: skup się teraz, skoncentruj na 100%, bo wyjaśnienie tego jest z pozoru proste. Jednak musisz mieć otwarty umysł, aby umieścić w nim dwie przeciwstawne opinie a potem świadomie wybrać jedną z nich. A to trudne, gdy będziesz zamknięty na nowe rzeczy. Wtedy z poniższego tekstu ujrzysz jedynie biały szum.

Do rzeczy.

Często ludzie patrzą na osoby pewne siebie i deprecjonują je mówiąc sobie w duchu:

• bufon!
• co za arogancja!
• pyszałek!
• wszystkie rozumy pozjadał!

No nie jest tak? Oczywiście, że jest.
A teraz druga strona medalu.

KIEDY POTRZEBUJESZ PEWNOŚCI SIEBIE?

Gdy te same osoby miały w swoim życiu:
rozmowę o prace i nie zostały przyjęte, mówią: zabrakło mi pewności siebie

• dopiąć kontrakt z klientem, ale się przestraszyły i kontrakt nie wyszedł, mówią: miałam zbyt małą pewność siebie

• gdy facet chciał podejść do dziewczyny i zagadać, ale zżarła go trema i tego nie zrobił, opowiada kolegom: zabrakło mi pewności siebie.

Widzisz te przykłady?

Bo to jest tak:
Gdy ktoś obserwuje pewną siebie osobę, to często włącza mu się mechanizm deprecjonowania jej.
Ale gdy samemu się coś nie udaje, to już mówi, że zabrakło mu pewności siebie.

Chciałabym, żebyś to dobrze zrozumiał. Bo w tych scenkach chodzi o to samo: o pewność siebie. Tylko w jednym przypadku ludzie mówią, że pewność siebie jest nie ok, a w drugim płaczą, że im jej brakuje. Gdy ktoś inny ma pewność siebie, to jest zły. A gdy nam brakuje pewności siebie, to.. też jest źl

Jak przerwać mechanizm auto-sabotażu pewności siebie!

Jeśli jest on i w Tobie, to gdy go zauważysz, zaakceptujesz a następnie świadomie będziesz używać pewności siebie i przestaniesz deprecjonować ludzi pewnych siebie,
to pozwolisz sobie na pewność siebie. By w Tobie kwitła i wzrastała jak piękny kwiat.

Jeśli jednak będziesz rzucać wyzwiskami w ludzi pewnych siebie, a sam chcesz być pewny siebie, to co się stanie? To nigdy nie będziesz pewny siebie. Twoja podświadomość wie, że wieszasz psy na osobach pewnych siebie, więc nie pozwoli Ci zostać kimś niechcianym.

To auto-sabotaż.

A spowodowany jest po prostu nieprawidłowym, fałszywym przekonaniem.

Rozwiązanie:
Usuń to przekonanie ze swego umysłu świadomego i nieświadomego, czyli podświadomości. Musisz mieć synchroniczność podświadomości oraz świadomości. Jeśli nie ma synchronizacji, to nie osiągasz celów. Dlaczego? Bo Twoja podświadomość automatycznie Cię sabotuje.

ALE KONKRETNIE, OTO CO DLA CIEBIE MAM.

Nie dam Ci żadnych sekretów. Uważam, że takich nie ma, a oferowanie „sekretów pewności siebie” jest po prostu nadużyciem.

Fundamenty.
Chcę byś poznał i zrozumiał fundamenty pewności siebie. Chcę Ci dać fundamenty. Znasz je. Jeśli dasz sobie kilka minut i zastanowisz się co sprawia, ze pewność siebie u jednych rośnie, a inni mają jej mało, to z pewnością zapiszesz kilka odpowiedzi.

Problem w tym, że nie masz „pewności”, czy to zadziała. Czy to są „te” fundamenty.

Moim celem jest dać Ci tę pewność. Pewność, że zwiększysz swoją pewność siebie.

Jak Podnieść się z kolan niepewności i uzyskać pełną pewność siebie? Poznaj te 5 Fundamentalnych Prawd.

Zatem chcesz poznać fundamenty pewności siebie, tak?

Oto one:
1. Zmień swoje myśli.
2. Zmień swoje ciało.
3. Zmień swój język.
4. Zmień swój wygląd.
5. Ostrzenie piły, czyli ustawiczne wprowadzanie mikro zmian do swego życia.

To, co napisałam, to właśnie…
Fundamenty Pewności Siebie, które musisz w sobie zbudować, jeśli chcesz zwiększyć pewność siebie.

A teraz powiem Ci o co w tym chodzi i dlaczego to jest ważne. Oraz dlaczego to działa.
Słuchaj więc uważnie…

Ad 1) Zmień swoje myśli.

Od momentu, w którym pływasz w wodach płodowych swej matki słyszysz głosy. Potem rodzisz się i słyszysz głosy. Jesteś programowany przez te głosy. To Twoi rodzice oraz rodzeństwo i najbliższa rodzina.

Potem rośniesz, idziesz do szkoły i słyszysz głosy. To nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice. Potem idziesz na studia i słyszysz głosy wykładowców oraz innych studentów. Ponownie jesteś programowany.

Idziesz do pracy i znowu jesteś programowany. Poznajesz swoją drugą połówkę, kupujesz mieszkanie na kredyt, jesteś programowany przez druga połowę, swoich teściów i pracownika udzielającego kredytu.

Reasumując: całe życie jesteś programowany przez innych. Zatem powstaje pytanie, czy myśli, które nosisz w sobie, są Twoimi myślami? Czy też myślami innych? Skoro byłeś programowany słowami innych, to jest więcej niż pewne, iż uzyskałeś dostęp do myśli innych ludzi.

I teraz uważaj, to bardzo ważne, aby to zrozumieć w pełni.

Myśli ludzi, z którymi miałeś kontakt, programowały Cię przez całe życie. Zaprogramowały również Twoje przekonania, czyli co myślisz na dany temat. Zaprogramowały również to, co myślisz o sobie. I w 99% zaprogramowały w sposób fałszywy. Tak, posiadasz w swojej głowie fałszywe kody. Dokładnie rzecz biorąc te fałszywe kody żyją w Twojej podświadomości.

Przykład i dowód #1:

Ktoś daje Ci komplement o ładnej sukience, Ty odpowiadasz, że to stara suknia z szafy. Zamiast podziękować umniejszasz komplement drugiej osoby. Dlaczego? Bo fałszywy kod w Twojej podświadomości mówi Ci: muszę być skromna. Nie mogę się wywyższać. A skąd się wziął ten fałszywy kod? Od ludzi, z którymi stykałeś się w dotychczasowym życiu.

Z jednej strony chcesz, by Cię chwalono, bo to PRZYJEMNE. Z drugiej strony Twa podświadomość podpowiada Ci, ze NIE WYPADA.    Przypomnij zatem sobie, kto Ci umieścił w głowie program pod tytułem „Bo to NIE WYPADA”? Babcia? Mama? Ktoś w szkole?

Ten fałszywy kod podświadomości nie pozwala ci się cieszyć z życia. Jeśli chcesz się cieszyć z życia musisz ten kod zmienić.

Z książki dowiesz się, że to możliwe oraz otrzymasz ćwiczenie, aby zacząć zmieniać negatywne kody podświadomości, na te pozytywne, sprzyjające Twemu rozwojowi.

A jaki to ma związek z pewnością siebie?

Popatrz: jeśli masz negatywne kody podświadomości, które wpływają na Twoje myśli, to nie możesz w pełni osiągnąć swego potencjału. Nie lubię tego określenia, ale jednak jest ono adekwatne. Bo mając negatywne kody podświadomości nie jesteś „pełny”. Osłabiają Cię te kody negatywne. Więc obniżają również Twoją pewność siebie. Dlatego trzeba te kody wyplenić, a zastąpić je nowymi, przydatnymi.

 

Przykład i dowód #2:

Szef każe Ci jechać do stolicy zaprezentować usługi Twej firmy. Samej. Do obcych ludzi. Masz przeprowadzić mini warsztaty dla nich, tak aby byli zachwyceni waszymi produktami i usługami. Twoja reakcja: lęk! Nie znam ich! Nie wiem czego chcą! Niech ktoś inny pojedzie! Ja nie chcę!

Analiza problemu: pojawia się lęk. Lęk przed nieznanym. Lęk przed wystąpieniami publicznymi. Pojawiają się myśli, że jesteś nie dość dobra. Nie potrafisz prezentować. I boisz się pokazać siebie, bo wtedy zobaczą jaka na prawdę jesteś.

Gdy będziesz stała przed nimi z markerem w ręku, a wzrok każdej osoby na sali będzie wlepiony właśnie w Ciebie. Czujesz, że się dusisz, choć do wyjazdu jeszcze tydzień, ale Ty już się boisz.

A jak mogłoby to wyglądać?

Co byś zrobiła mając pozytywne kody podświadomości?
Jak wyglądałby Twój dialog wewnętrzny, gdybyś wiedziała, ze wszystko się uda?

Może mogłoby wyglądać na przykład tak:
Cudownie! Pokażę im nasze wspaniale produkty i usługi!
Będą jedli mi z ręki, gdy tylko dowiedzą się o korzyściach współpracy z nami.
Dopnę super kontrakt za grubą kasę.

Może dzięki temu awansuję. Ale na pewno dostane tłustą premię za to zlecenie!
A przy okazji znowu podrasuję moje umiejętności oratorskie, w końcu trzeba się rozwijać, a nie zwijać.

Moją poprzedniczkę wyrzucili z pracy za bierność. Nie chciała nic zmieniać. Było jej dobrze tak jak było. Ja cieszę się z tego co mam, i przy okazji pragnę więcej i lepiej. Niech klienci naszej firmy również skorzystają na tym, że do nich przyjadę i otworzę im oczy na usługi, których nie mieli. A teraz to ja im je zaprezentuje. Och jestem dumna z siebie. Idę się przygotować, aby ich olśnić. A! Przy okazji pójdę do szefa i poproszę o tłustą premię jak sprzedam więcej, niż ode mnie oczekiwał. Ha! Wiem, że dam radę!

 

To jest pewność siebie. Nie arogancja. To wiara w siebie.

Mam nadzieję, że po lekturze tej strony widzisz już różnice między osoba, która twardo stąpa po zimie, pomaga innym (tutaj klientom), a przy okazji rozwija się, czerpie radość z życia i pracy i emanuje pewnością siebie. Nie tylko na zewnątrz. Ona ma MYŚLI pewne siebie. O to chodzi. Od tego musisz zacząć. Od zmiany swoich myśli.

Chodź, pokażę Ci jak.

A TERAZ PARE SŁÓW O MNIE:

Nazywam się Barbara Lech i jestem dyrektorem Oddziału Śląskiego Izby Coachingu, dyplomowanym coachem z ponad 1000 godzinną praktyką.

W 2016 roku odebrałam statuetkę Lwica Biznesu Magazynu Law Business Quality. Ukończyłam 5 kierunków studiów (w tym malarstwo, zarządzanie przedsiębiorstwem, rachunkowość, coaching i mentoring).

Od 8 lat prowadzę szkolenia w zakresie wyznaczania i realizacji celów, zarządzania sobą w czasie i wystąpień publicznych. W tych tematem jestem ekspertką.

W ciągu roku szkolę ok. 1500 osób i kilkanaście firm. Uczestniczę jako ekspert w dużych wydarzeniach na Śląsku. Jestem autorką książek, pasjonatką życia, działam pomimo lęku. Prywatnie, szczęśliwa mama Ewy i Bartka..

To kim jestem, zawdzięczam wieloletniej pracy nad sobą, nad swoimi słabościami i lękami. Byłam kiedyś niepewną siebie kobietą, która marzyła o występach na scenie i o prowadzeniu szkoleń.

Ale to nie koniec. Są jeszcze pozostałe filary, których cię nauczę. Zatem idźmy dalej.

Ad 2. Zmień swoje ciało.

Basiu, zwariowałaś. Mam zrobić sobie operację plastyczną, aby poczuć się pewniejsza siebie? Nie kochana, pragnę Cię uspokoić, nie o to mi chodzi. A o co? Ten filar mówi o tym, że warto zmienić swój sposób poruszania się , gestykulacji, wyglądu. Ale przede wszystkim zachowania swego ciała.

Najlepiej zobrazują to przykłady:

Przykład i dowód:

Jesteś smutna, Twoje ciało jest skulone. Pozycja zamknięta: skrzyżowane ręce, nogi. Nie wiesz jak wyjść z tego smutku.
Wykonaj ćwiczenie: wyprostuj się , wstań, zrób jaskółkę i miej duży uśmiech. Postój tak przez kilkanaście sekund i sprawdź co się stanie.
No sprawdź, bo jak Ci napiszę, że Twój stan zacznie się zmieniać z negatywnego czyli smutku, na pozytywny, to mi nie uwierzysz. Musisz tego doświadczyć, aby się przekonać.

Jeśli zrobiłeś ćwiczenie, to pewnie poczułeś drobne zmiany. Tak, wiem, zmiany są drobne, i pomoże to w przypadku małego smutku. Ale to tylko przykładowe ćwiczenie. I właśnie poczułeś, że działa. Dlatego w książce otrzymasz takie ćwiczenie, które pomoże Ci zwiększyć pewność siebie.

Ad 3. Zmień swój język.

Zapewne po przeczytaniu powyższych punktów już poczułeś, że wszystko co robisz, ma wpływ na Ciebie. I również na poziom Twej pewności siebie. Za chwilę poproszę Cię, byś zamknął oczy i wyobraził sobie, co do siebie mówisz w poniższych sytuacjach:

  • gdy myślisz o pójściu do szefa o podwyżkę
  • gdy coś zaniedbałeś w pracy
  • gdy ktoś na Ciebie krzyczy
  • gdy jesteś smutny

Przypomnij sobie, co wtedy mówisz do samego siebie?
Idealnie, jeśli dasz radę to wszystko zapisać sobie teraz na kartce. Będziesz miał darmowe ćwiczenie ze mną.

Jeśli wykonałeś to ćwiczenie, a nie tylko udałeś, że sobie wyobrażasz, że sobie wyobrażasz, że je wykonujesz, to masz zapisany swój dialog wewnętrzny. Czyli jak się do siebie zwracasz. Gdy tak patrzysz na niego, to co teraz myślisz? (Jeśli nie zapisałeś, to wróć i wykonaj ćwiczenie. Bez doświadczenia tego ćwiczenia nic nie zmienisz w swoim życiu. A przecież jesteś tutaj, by zwiększyć pewność siebie, nieprawdaż? Wiec dobrze Ci zrobi wprowadzenie pierwszej zmiany do swego życia, poprzez właśnie to ćwiczenie).

Widzisz, zwykle ludzie mają tutaj dwie odpowiedzi:
– mówię do siebie w nieuprzejmy sposób, obrażam siebie, krzyczę w myślach na samego siebie, mówię o sobie inwektywy (jestem głupi, do niczego się nie nadaję, nie należy mi się itp.)
albo:
– mówię do siebie delikatnie, jak do dziecka. Wybaczam sobie. Pozwalam sobie na błędy, uczę się na nich. Kocham siebie.

A teraz kolejne pytania do Ciebie. Nie muszę chyba przypominać, iż idealnie byłoby, gdybyś wszystkie odpowiedzi zapisywał sobie na kartce, jeśli to ma spowodować u Ciebie zmianę:

  • Które z dwóch powyższych opcji wolisz?
  • Z którą czujesz się lepiej?
  • Co teraz zrobisz z tą wiedzą (z tych dwóch poprzednich pytań)?
  • Jak chcesz mówić do siebie samego do końca swych dni: obrażając się i krzycząc na siebie, jaki jesteś niedoskonały? Czy może mówić do siebie łagodnie, jak do dziecka, z czułością, życzliwością?

W książce oczywiście rozwijam temat i masz w tym fundamencie specjalne ćwiczenie, którego systematyczne wykonywanie naturalnie, niejako mimochodem, zwiększy Twoją pewność siebie. To wprost nieuniknione.

A tak przy okazji jak się czujesz po wykonaniu tego ćwiczenia? Myślę, że gdy tylko zapiszesz sobie wnioski, już samo to sprawi, iż coś zadzieje się w Twoim umyśle i będzie to iskierka budująca pewność siebie.

Ad 4. Zmień swój wygląd.

Tak, wygląd ma znaczenie.

Przykład i dowód #1:
Włóż stare i dziurawe skarpety, brudną koszulkę i idź do pracy. Jak się będziesz czuł? Oczywiście na samą myśl czujesz się źle i wiem, że tego nie zrobisz. A jak by się miała Twoja pewność siebie? Fatalnie, prawda?

Przykład i dowód #2:
Do bogatego i ważnego klienta jedziesz na prezentacje usług. Wkładasz swój najlepszy garnitur, ulubiony krawat, który przynosił Ci szczęście w ciągu ostatnich prezentacji. Twoja koszula jest idealnie wyprasowana i dopasowana do postury.
Pytanie retoryczne: jak będzie się miała Twoja Pewność Siebie w takim ubiorze? Idealnie, prawda? Dopniesz ten kontrakt, prawda?
Konkretne ćwiczenia na pewność siebie czekają w książce w tym właśnie rozdziale. Bo to nie koniec.

Tymczasem mamy ad 5)

Ad 5. Ostrzenie piły, czyli ustawiczne wprowadzanie mikro zmian do swego życia.

Właściwie ten punkt mógłby być na początku. Chodzi w nim o ustawiczne ćwiczenie. Ćwiczenie samego siebie w stawaniu się osobą coraz bardziej pewną siebie, bo widzisz, nie ważne jest to, jakie wielkie plany masz zapisane. Ważne są małe czyny, które robisz każdego dnia.

Dlatego powtórzę z uporem maniaka, ale i również z dużą pewnością siebie w głosie: autorzy książek umieszczają ćwiczenia, abyś Ty czytelniku je wykonał i miał zmianę, o której marzysz. Stał się tym, kim chcesz się stać, dzięki książce. Tak, książka może Ci dopomóc w przemianie. Ale jest jeden warunek: musisz robić ćwiczenia zawarte w książce. Systematycznie.

Ćwiczenie dla Ciebie, jeśli masz ochotę:
wyznacz sobie kwadrans rozwoju. Codziennie. I codziennie odhaczasz w kalendarzu ściennym, czy na lodowce jak wolisz, że wykonałeś to zadanie. A w tym kwadransie rozwoju codziennie o tej samej porze zajmuj się swoją pewnością siebie. Wykonuj ćwiczenia z książki. Codziennie. Nie odpuszczaj. Tylko L4 od lekarza może Cię zwolnić z tego obowiązku. To już tak pół żartem, pół serio. Ale chcę byś wiedział jakie to ważne.

Samo przeczytanie książki nic Ci nie da! Wykonanie ćwiczeń z książki przyniesie zmianę, której szukasz.

Chcesz być bardziej pewny siebie? Wykonuj ćwiczenia.

 

Do dzieła!

 

Ale to nie wszystko.

Książka zawiera fundamenty pewności siebie oraz ćwiczenia, które zwiększą pewność siebie. Krok po kroku stajesz się osobą bardziej pewną siebie.

Dodatkowo znajdziesz tu wywiady z osobami, które osiągnęły wiele sukcesów w życiu i dzielą się sposobami na zwiększanie pewności siebie.
A wisienką na torcie jest wywiad z zawodową psycholog. Mówi ona konkretnie jak zmienić siebie, aby uzyskać większą pewność siebie.

 

BONUSY:

A oto konkretnie, co zawierają wywiady i jakie problemy rozwiązują:

Kamil Lizurej

opowie Ci dlaczego wzięcie odpowiedzialności za swoją pracę zwiększy pewność siebie. Dowiesz się czym jest Ściana Chwały i jak dzięki niej możesz poprawić sobie humor. Mega rozwiązanie na smutne dni, które każdemu się mogą przytrafić.

Kamila Rowińska

pokazuje jak obniżasz swoje poczucie pewności siebie poprzez porównywanie się do innych. Dowiesz się jak przestać to robić oraz co powinieneś zacząć robić zamiast tego.

Fryderyk Karzełek

uczy jak prawidłowo poruszać się na skali egoizmu i altruizmu. Poświęć mu chwilę, a zobaczysz jak stworzyć solidną asertywność. Przestajesz uszczęśliwiać innych na siłę. Wspieraj i pomagaj wtedy kiedy chcesz i masz do tego przestrzeń, ale przede wszystkim troszcz się o siebie i swoje sprawy. To właśnie w takich momentach budujesz wiarę w siebie i pewność siebie.

Beata Jurasz

mówi o całej drodze od pierwszego kroku, poprzez działanie i doświadczanie, aż do osiągnięcia rezultatów. Staniesz się pewny siebie, jeśli zaczniesz robić to, co dla Ciebie ważne. To właśnie Cię wzmocni.

Marta Krasnodębska

przedstawia sposób na budowanie pewności siebie poprzez tworzenie tzw. łańcucha małych sukcesów. Gdy stworzysz kilka małych sukcesów, to może być za mało. Ale gdy zbudujesz łańcuch sukcesów, to nawet sobie nie wyobrażaj, jak on mocno będzie trzymał Twoja pewność siebie na wysokim poziomie.

Michał Zwierz

wesprze Cię w momencie słabszej formy (tzw. „dołka”). Co wtedy robić? Jak się z niego wydostać? Szczegółów dowiesz się z tego wywiadu.

Joanna Nowak-Szewczyk

udowadnia, że na każdym etapie życia możemy wszystko zmienić. Ty również możesz zacząć budować swoje poczucie własnej wartości i pewności siebie poprzez uważność, troskę i pogłębianie świadomości siebie i swoich potrzeb.

Agata Limanówka

radzi, by nie robić wszystkiego samemu. Proszenie ludzi o pomoc wcale nie zmniejszy Twej ważności oraz pewności siebie. Wręcz przeciwnie. Poprawi.

Ania Urbańska

tłumaczy, by zacząć budowanie pewności siebie od nagradzania i doceniania siebie. Dlaczego? Bo pokazujesz sobie, że jesteś dla siebie ważny. Zrobiłeś coś trudnego? Skończyłeś projekt? Wykonałeś pracę, na którą nie miałeś ochoty? Wspaniale! Daj sobie za to nagrodę. Pokaż sobie, że jesteś dla siebie ważny.

Celestyna Osiak

pokazuje jak zwiększyć pewność siebie i poprawnie wycenić swoje produkty i usługi. Bądź swoim pierwszym klientem. Zadaj sobie pytanie: czy kupiłbyś swój produkt? I zwróć uwagę na to, jak zareaguje wtedy Twoje ciało. Czy ucieknie Ci wzrok, serce zabije szybciej, wskazując tym samym na niepewność odpowiedzi? Dlaczego? Pytaj dalej, co musiałoby się zmienić żebyś bez cienia wątpliwości to kupił? To niezwykle wartościowe ćwiczenie, które pomoże Ci ustalić taką jakość i cenę, że bez problemów będziesz potrafił sprzedawać.

Ilona Adamska

mówiła o tym, jak poradzić sobie z hejtem. Im większe mamy osiągnięcia, tym częściej spotykamy się z brakiem życzliwości i złośliwościami ze strony innych. To boli. Z tego powodu, często nie podejmujemy takich działań, jakie byśmy chcieli i nie realizujemy swojego potencjału. Dowiedz się, jak stworzyć emocjonalny firewall przed hejtem, którego nie unikniesz, jeśli jesteś osoba, która się rozwija i jest Cie więcej w mediach.

 

Ale to nie wszystko.

Książka zawiera fundamenty pewności siebie oraz ćwiczenia, które zwiększą pewność siebie. Krok po kroku stajesz się osobą bardziej pewną siebie.

Dodatkowo znajdziesz tu wywiady z osobami, które osiągnęły wiele sukcesów w życiu i dzielą się sposobami na zwiększanie pewności siebie.
A wisienką na torcie jest wywiad z zawodową psycholog. Mówi ona konkretnie jak zmienić siebie, aby uzyskać większą pewność siebie.