Udany związek? Czym jest i czy naprawdę istnieje?

To jak wygląda nasz związek, ma wpływ na nasze funkcjonowanie również w innych sferach,
relacje w nim mają przełożenie na to jak komunikujemy się z innymi.
Jednak czy dobry i udany związek, oznacza to samo dla wszystkich?
W filmach możemy oglądać piękne historie o dwóch idealnych połówkach jabłka, które dzięki przeznaczeniu
mimo trudów i przeciwności losu żyją długo i szczęśliwie.
Jednak czy na pewno? Zapominamy, że życie to nie film, tutaj każdy ma inny scenariusz i bardzo często obok nie stoi idealnie dopasowane jabłko, które się odmieni i nawróci, bo miłość wszystko wybaczy i odmieni.
Bardzo często porównujemy swoje związki do tych pięknych z obrazka, z telewizji, czy z Instagrama, gdzie pary trzymają się za rączki, spijają sobie z dziubków i nieustannie patrzą sobie w oczy (oczywiście w tle są piękne widoki, wino, no po prostu cud i miód). Karmimy się fikcją, za którą często nie stoją tak piękne dla oka obrazy jakby się wydawało.

Dobra relacja z drugim osobą fundamentem życia

To jedna z najczęściej omawianych kwestii, pojawiających się w czasie mojej pracy coachingowej z klientami. Można powiedzieć, że ze względu na społeczne oczekiwania to jeden z naszych celów nadrzędnych. Jednak moim zdaniem założenie, że tylko związek i tworzenie go z kimś dopełnia i spełnia nasze życie, jest błędne. Dlaczego? To jaką jakość będzie miało nasze życie, w rzeczywistości zależy od nas. To jak zadbasz o siebie i swoje poczucie własnej wartości jest w Twoich rękach. Oczywiście na nasze działania, życie i samopoczucie mają wpływ ludzie z otoczenia, jednak to w Twojej gestii jest i od Ciebie zależy, z kim w tych relacjach jesteś. Jeśli czujesz, że potrzebujesz do szczęścia drugiej osoby to w porządku, jednak co ważne, jeśli dobrze czujesz się jako singiel, wiedz, że to też wspaniale!

Czym jest szczęśliwy związek?

Zastanów się jak postrzegasz miłość? Z czym ją identyfikujesz? Czy to trzymanie się za ręce? Idealny seks? Długie i gorące spojrzenia? Czy to cierpliwe czekanie, aż druga osoba zwróci na nas uwagę i dostrzeże naszą miłość? Opisy jak z filmu, to prawda, ale film to fikcja. W prawdziwym życiu nie wystarczą ulotne spojrzenia, w końcu pojawiają się tu przeszkody, pojawiają się emocje i nieskończone testy relacji. Nie oznacza to jednak, że jak w filmie wszystko się cudownie odmieni, tu w scenariuszu happy end nie jest obligatoryjny. To jak związek będzie wyglądał zależy od Ciebie, ale też od drugiej osoby. Nie można zmusić drugiej osoby do szczęścia ani miłości. To, co możecie, to wspólne dbanie o to i dążenie, jest to możliwe, jednak wymaga pracy, cierpliwości i zrozumienia. Zrozumienia w obszarze swoich potrzeb i potrzeb tej drugiej osoby, to umiejętność dawania sobie przestrzeni do realizacji oraz spotykania się w jednym punkcie w kwestiach dla Was ważnych.

Co ma wpływ na relacje w związku?

Słowem klucz, jest komunikacja. Mówi się, że w dobrym związku rozumiemy się bez słów. Ktoś, kto to wymyślił, wyrządził krzywdę niesamowitej ilości par, które ślepo w to wierzą. Niestety, do budowania relacji i związku komunikacja jest niezbędna. Nawet jeśli zakładamy, że związek to dbanie nawzajem o swoje potrzeby, nie możemy zapominać, że w pierwszej kolejności to Ty sam powinieneś dbać o swoje potrzeby, jeśli jedną z nich jest zainteresowanie drugiej połówki, to sam coś zrób w tym kierunku. Nie czekaj na cud, bo może się nigdy nie zdarzyć, a Twój brak reakcji może jedynie doprowadzić do konfliktów i rozstania. To, co jest tu istotne to punkt odniesienia, to świadomość tego, że czas i okoliczności zmieniają nie tylko Wasze możliwości, ale i Was. Czy jesteś tą samą osobą, którą byłeś na początku związku? Czy nadal Twoje priorytety i potrzeby są takie same? Z pewnością nie! Tak samo jest w przypadku Twojego partnera. To kolejny dowód na to, że nie możemy oczekiwać, że ta druga osoba będzie z nas czytać jak z otwartej księgi.

Związek to współpraca.

Jesteś pełnią, a związek to forma współpracy i wymiana. To komunikacja i współdziałanie. Jeśli jest inaczej i każde z Was ciągnie w innym kierunku, to warto się zastanowić czy jesteście dla siebie idealnymi partnerami i czy to na pewno to. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jakie narzędzia są przydatne w budowaniu więzi, intymności, bliskości, namiętności oraz wprowadzić realne zmiany w obszarze Heksagonu Szczęścia i swoich relacji koniecznie dołącz do konferencji Heksagon EDU.

Czeka na Ciebie
✔️ 6 prelekcji online
✔️ 3 godzinny warsztat
✔️ 6 ujęć tematu RELACJE
✔️ 20-minutowa konsultacja

Sprawdź program https://konferencja.heksagonedu.pl/

———————————————————————————————————-
Wskakuj też na mój kanał, oglądaj, komentuj i udostępniaj. Subskrybuj.
http://bit.ly/youtubeBL
———————————————————————————————————-
,,Żółta książka o pewności siebie”
Pragniesz zmian, to ta książka jest pozycją obowiązkową,
dostępna jest tutaj: http://bit.ly/Żółtaksiążka