Jestem certyfikowanym coachem i trenerem oraz Reiss Profile Masterem®

INfo

Co to jest Motivation Profile®?

Reiss Motivation Profile® to naukowa metoda badawcza, opracowana w 1998 roku przez profesora Stevena Reissa z Uniwersytetu w Ohio w USA, który jest ekspertem
z dziedziny psychiatrii i psychologii klinicznej. Celem tej metody jest weryfikowanie wewnętrznej ludzkiej motywacji. Uznaje się ją za najdokładniejszą i najbardziej wnikliwą, dzięki wskazywaniu skali potrzeb, które dany człowiek musi zaspokoić,
by działać efektywnie i skutecznie. RMP można określić jako miernik satysfakcji.
Na niezaspokojone potrzeby może wskazywać złe samopoczucie, jak rozdrażnienie, smutek czy brak odczuwania satysfakcji.

16 wewnętrznych motywatorów

Lata badań pozwoliły wyłonić 16 wewnętrznych motywatorów uniwersalnych dla każdego człowieka. Motywatory nazywa się impulsami, które zostały naukowo potwierdzone, a które to motywują każdego z nas do działania, jednak natężenie każdego z nich może być inne dla każdego z nas. Dzięki motywatorom możemy wyłonić osobowość danego człowieka i odkryć jego hierarchię wartości. 

Test

Test obejmuje 128 pytań w siedmiostopniowej skali. Na podstawie udzielonych odpowiedzi wylicza się w jakim natężeniu każdy z nas powinien realizować dany motywator, by osiągnąć satysfakcję.

Dlaczego RMP jest wiarygodnym narzędziem?

  • To pierwsze takie narzędzie psychometryczne opisujące wewnętrzną motywację człowieka, oparte o metody naukowe.

  • Pozwala poznać swoje naturalne predyspozycje i potencjał, wynikające z indywidualnego systemu wartości człowieka.

  • Opisuje motywatory i wartości ważne dla naszych współpracowników oraz pozwala dobierać indywidualne, najbardziej skuteczne i efektywne metody i narzędzia motywacji.

Kto i w jakim celu może wykorzystać Reiss Motivation Profile®?

  • Młodzież

RMP pomaga młodym ludziom poznać siebie i swoje motywatory, a na tej podstawie podjąć jedne z pierwszych ważnych decyzji w ich życiu, jakimi będzie decyzja o kierunku kształcenia i przyszłościowej ścieżce zawodowej. Wczesne poznanie swojego potencjału niebywale ułatwia podejmowanie decyzji zgodnych z sobą i swoimi predyspozycjami, a więc i osiągnięcie szczęścia i spełniania w życiu.

  • Trenerzy, sportowcy, zespoły i drużyny

Trenerzy mogą wykorzystać test RMP, by pomóc sportowcowi określić, co pozytywnie i negatywnie wpływa na jego wyniki, dopasować trening do jego indywidualnych potrzeb, zindywidualizować współpracę pomiędzy trenerem a sportowcem i zbudować nić porozumienia nie tylko na linii trener-sportowiec, ale i sportowiec-reszta drużyny. Zespoły i drużyny dzięki poznaniu swoich motywatorów mogą zacząć lepiej się komunikować i rozumieć, a co za tym idzie – wspólnie osiągać dobre wyniki, a pojedyncze jednostki wykorzystać tę wiedzę do odpowiedniego dobierania sobie celów i działań.

  • Każdy z nas

Każdy z nas może znaleźć własne korzyści w teście RMP, dodatkowo wskazanie swoich motywatorów i ich natężenia wpłynie na lepsze poznanie siebie i zrozumienie swoich zachowań. Może się również okazać przydatne w planowaniu swoich kolejnych celów czy marzeń, co wpłynie na poczucie szczęścia i zadowolenia.

  • Firmy

Dzięki RMP, osoby zarządzające zespołami mogą otrzymać szczegółowe i rzetelne informacje na temat swoich pracowników, co ułatwi ich motywowanie, dobieranie odpowiednich zadań i podnoszenie poziomu ich zaangażowania, a to z kolei może przełożyć się na osiąganie jeszcze lepszych wyników.

Zapraszam na sesje

Sprawdź wszystkie dostępne pakiety testu Reiss Motivation Profile® i wybierz odpowiedni dla siebie!

Chcesz wdrożyć Reiss Motivation Profile® w swojej firmie do rekrutacji, budowania zespołów, komunikacji, poprawy sprzedaży czy lidershipu?
Zapytaj o ofertę!
manager@barbaralech.pl

Subskrypcja

Zapisz się na newsletter i pobierz bezpłatny e-book
“Pewność siebie – czyli jak skutecznie realizować cele w życiu i biznesie”.

Pozostańmy w kontakcie!
Co tydzień otrzymasz ode mnie dawkę inspiracji w postaci video
z Energetycznego poniedziałku. Przy okazji wskakuj na grupę CzasNaEfekty!

Barbara Lech