Świadoma siebie wie, co na siebie włożyć.

Przez ponad 6 lat pracowałam z kobietami nad ich wizerunkiem. Przeglądnęłam sporo szaf, spotkałam setki kobiet podczas warsztatów z wystąpień publicznych i szkoleń dotyczących wizerunku.

I wiem jedno, mamy za mało pozytywnych myśli w głowie i zdecydowanie za dużo ciuchów w szafach.

Lubimy zakupy, kupujemy impulsywnie, często bezmyślnie. Niejednokrotnie jest to remedium na zły nastrój, dodatkowe kilogramy, porażkę czy po prostu ze zwykłego „coś mi się od życia należy”.

Możesz dalej iść tą drogą, albo zastanowić się, co tak naprawdę w Twoim wizerunku jest ważne. Jak chcesz  być odbierana przez klientów, kontrahentów.

 

 

Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie ma znaczenie.

O tym czy kogoś polubimy, czy zechcemy z nim pogadać czy robić biznesy, decyduje w dużej mierze to jak jest ubrany, jaki ma ton głosu, mowę ciała, jak go ogólnie postrzegamy. Przemawiając zarówno na scenie, jak również w życiu codziennym w domu czy w pracy, również jesteśmy postrzegani przez pryzmat tego jak wyglądamy.

 

 

Warto więc zastanowić się nad kilkoma kwestiami.

  • Jak chcesz być postrzegana przez otoczenie?

Wiesz, że strój wyraża nasz szacunek do rozmówcy czy klienta, a także daje jasny komunikat kim my jesteśmy i jak chcemy być traktowane?

  • Kim jest Twój klient? Jak on/ona się ubiera?

Od tego będzie zależał Twój wizerunkowy komunikat.

  • Co teraz, dzisiaj, mówi o Tobie i Twoim biznesie strój?

Nie namawiam Cię do przestrzegania codziennie dress code`u, zwłaszcza jeśli nie musisz tego robić. Ale zachęcam, do stworzenia własnego, który będzie świetnie definiował to kim jesteś i co reprezentujesz. Bez względu na to czy idziesz na biznesowe spotkanie, kawę z przyjaciółką czy wynosisz śmieci, Twój strój komunikuje to kim jesteś.

 

Idealna szafa składa się w 70% z rzeczy klasycznych w kroju i kolorze. To ułatwia sprawę.

 

Jeżeli wiesz jaki masz typ figury, co chcesz poprzez strój powiedzieć, jaki jest Twój typ kolorystyczny i jak ze sobą zestawiać ubrani, które znajdują się w Twojej garderobie, gratuluję.

Jeśli tego nie wiesz, możesz się tego nauczyć.

Nie ilość, a jakość ubrań się tu liczy.

Ilekroć coś kupujesz, zastanów się do jakich 3 stylizacji to założysz, z czym połączysz, czy dany ciuch jest w odpowiednim fasonie i ma dobry dla Ciebie kolor!

Twoja szafa nie musi być nudna! Możesz tworzyć wspaniałe, urozmaicone stylizacje.

Klasyczna, granatowa marynarka podniesie Twój prestiż podczas biznesowego spotkania oraz wystąpienia, nada Ci również ciekawego looku, gdy założysz ją do dżinsów i kolorowych szpilek.

Dżinsowa kurtka będzie idealna podczas spaceru, ale także rozluźni formalny strój, gdy założysz ją zamiast marynarki.

Baw się modą! Eksperymentuj. Bądź sobą!

Zachęcam Cię do spotkania ze stylistką. To rodzaj inwestycji, który bardzo szybko się zwraca. Przestajesz kupować wypełniacze do szafy, a zaczynasz ubrania, które sprawiają, że wyglądasz bosko i zjawiskowo. Dzięki temu zaczniesz przyciągać wzrok klientów, ludzi na ulicy oraz słuchaczy na scenie Twojego biznesu.

Po czym poznać dobrą stylistkę?

Nie będzie Ci mówiła co masz nosić, ale zapyta kim jesteś, co lubisz, jaki prowadzisz styl życia. Będzie podążała za Tobą i Twoimi potrzebami, pokaże Ci jak możesz wyglądać, jak zakamuflować to czego nie lubisz, podpowie co powinnaś ze swojej szafy wyrzucić i pomoże Ci stworzyć zestawy.

Ja zawsze tworzę zestawy mocy, dzięki którym nawet jak masz chandrę wiesz, że i tak wyglądasz oszałamiająco 🙂

Zobacz inne cechy Świadomej Siebie.

 

Pozdrawiam serdecznie

Barbara Lech

 

 

Często musisz przemawiać do osób w większym gronie, ale bardzo się tym stresujesz i chciałbyś to przećwiczyć?

Zapisz się na szkolenie PEWNOŚĆ SIEBIE NA SCENIE a nauczę Cię, jak stać się pewną Siebie osobą i zamienić tremę w przyjemną i komfortową pracę .

Zapisz się ? http://bit.ly/2lDBIAz ?

——————————————————————————–

?,,Żółta książka o pewności siebie”
Pragniesz zmian, to ta książka jest pozycją obowiązkową,
dostępna jest tutaj: http://bit.ly/Żółtaksiążka